Radiowa Szkoła pod Żaglami
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radiowa Szkoła pod Żaglami
patryk 1
patryk 1
Patryk Zbroja-gośc
"Jeden jest w życiu cel przed każdym z nas
By morza barwny szlak przemierzyć jeszcze raz..."
Gościem dzisiaj jest Patryk Zbroja - prawnik , żeglarz regatowy
Będzie też historia związana z realizacja filmu " Kapitan własnej duszy ",która trwała 40 lat . Jak to możliwe ? Posłuchajcie:)
Radiowa szkoła 6.11

Ścigają się z najlepszymi żeglarzami w Polsce i przywożą medale . Młodzi szczecińscy żeglarze mają za sobą dobry sezon. Dzięki nim Szczecin jest wyraźnie widoczny na żeglarskiej mapie Polski. 2 listopada 2022 r. rozpoczął się nabór do Regatowej Reprezentacji Szczecina. Na sezon 2022-2023 . Co to za projekt ? Wszystko wyjaśni w audycji Artur Burdziej z Centrum Żeglarskiego.

W drugiej części audycji wrócimy do wspomnień z pewnego rejsu .
W lipcu tego roku odbył się polsko-ukraiński rejs po Zalewie Szczecińskim, skierowany do młodzieży. Dla młodych z Ukrainy stał się okazją do dalszej aklimatyzacji i wrastania w miejsce, gdzie obecnie żyją. Pomysłodawcą rejsu – pod patronatem Rotary Club Szczecin, – był znany szczeciński kapitan jachtowy Maciej Krzeptowski. Podczas wyprawy jej uczestnicy robili zdjęcia, z których powstała wystawa porejsowa .
marina-trzebiez-b74355e2
marina-trzebiez-b74355e2
Radiowa Szkoła pod żaglami
I znowu zmiany . Trzeba przyznać nieco zaskakujące . Marina w Trzebieży ma nowe władze . Dzisiaj jednak nie rozmawiamy o przyczynach tych zmian ,ale o nowych pomysłach na to miejsce jakie na Pan Bogusław Witkowski - nowy szef tego miejsca.Trzebież jest dla naszego regionu i środowiska żeglarskiego jest bardzo ważna , będziemy więc przyglądać się nowym zmianom :)

W drugiej części audycji zachęcimy Was do przyjścia na tegoroczną edycję JachtFilmu . To już za miesiąc ,wiec warto sobie zaplanować ten czas . Przegląd zapowiada się bardzo atrakcyjnie o czym przekona Was zapewne Andrzej Minkiewicz
Liga
Liga
RADIOWA SZKOŁA POD ŻAGLAMI 16.10.22
Gościem audycji jest Maciej Cylupa - organizator zawodów z cyklu Polish Match Tour oraz Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, jeden z czołowych znawców match racingu w Polsce
czyli sportowo dziać się będzie :) Ale nasza rozmowa dotyczyć będzie również spraw bezpieczeństwa na wodzie , a punktem wyjścia będzie kwietniowy wypadek na treningu na Zatoce Gdańskiej .
W drugiej części audycji podsumujemy sezon w YKP Szczecin .