Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Rosyjski konwój z pomocą humanitarną ruszył na Ukrainę, a separatyści rozpoczęli szturm lotniska w Doniecku - to najnowsze doniesienia ze Wschodu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Rosyjski konwój z pomocą humanitarną ruszył na Ukrainę, a separatyści rozpoczęli szturm lotniska w Doniecku - to najnowsze doniesienia ze Wschodu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Rosyjski konwój z pomocą humanitarną ruszył na Ukrainę, a separatyści rozpoczęli szturm lotniska w Doniecku - to najnowsze doniesienia ze Wschodu.
Zawarty niedawno rozejm między bojownikami a Ukraińcami nie jest przestrzegany.

Zarówno rosyjskie, jak i ukraińskie źródła informują o ostrzale zachodniej części Doniecka. To właśnie tam znajduje się lotnisko, które kontroluje ukraińska armia.

Działania separatystów zbiegły się z wjazdem na Ukrainę rosyjskiego konwoju z pomocą humanitarną. Ponad 30 ciężarówek wiezie: żywność, lekarstwa, agregaty prądotwórcze i środki czystości. Przez kilkanaście dni samochody stały na przejściu granicznym.

Jak podała agencja Interfax, konwój przeszedł już kontrolę rosyjskich służb celnych. Nie wiadomo jednak, czy ma zgodę Kijowa na przekroczenie ukraińsko-rosyjskiej granicy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty