Sejm odrzucił wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Wniosek złożyła Platforma Obywatelska. Kandydatem na premiera był lider tej partii. Grzegorz Schetyna zarzucał rządowi "demolowanie" porządku prawnego oraz "rujnowanie" budżetu i gospodarki.
- Jeszcze raz wam powtarzam: wielu w Polsce i wielu w Europie nasze reformy nie podobają się tak, jak kiedyś nie podobała się Konstytucja 3 Maja, ale my z naprawy Rzeczypospolitej nie zrezygnujemy - oświadczył Jarosław Kaczyński.
Prezes PiS dodał, że jego partia nie kwestionuje prawa opozycji do składania wniosku o wotum nieufności wobec rządu. Zdaniem Kaczyńskiego opozycji jednak chodzi o coś innego.
- Kiedy opozycja z tego prawa korzysta, to trzeba zapytać: o co naprawdę chodzi? Otóż chodzi o to, "żeby było tak, jak było kiedyś" - powiedział prezes PiS.
Prawo i Sprawiedliwość przygotowało w Sejmie wystawę o dokonaniach rządu Beaty Szydło. Przedstawia ona m.in. konsekwencje Programu 500 Plus. Na plakatach można przeczytać m.in., że pieniądze z programu trafiają do 63% wiejskich dzieci do 18. roku życia.

Radio Szczecin