Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Obowiązek rejestrowania tożsamości internautów w chińskiej sieci wprowadzono już w 2015 roku. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin/Archiwum]
Obowiązek rejestrowania tożsamości internautów w chińskiej sieci wprowadzono już w 2015 roku. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin/Archiwum]
Chińscy internauci nie będą mogli anonimowo komentować artykułów w internecie. Chińskie władze ogłosiły, że od 1 października właściciele portali internetowych przed zatwierdzeniem komentarzy ich użytkowników, będą musieli zweryfikować ich tożsamość.
Chiński urząd zajmujący się regulacją rynku internetowego zapowiedział zmiany, których celem jest - według władz - walka z nieprawdziwymi czy też nielegalnymi informacjami oraz przekleństwami w sieci. Z usług portali internetowych, ale także aplikacji telefonicznych, będą mogli korzystać wyłącznie ci internauci, których tożsamość zostanie wcześniej zweryfikowana. Odpowiedzialność za komentarze użytkowników pod informacjami o wydarzeniach bieżących, ponosić będą także właściciele portali.

Obowiązek rejestrowania tożsamości internautów w chińskiej sieci wprowadzono już w 2015 roku. Jednakże prawo to nie było ściśle przestrzegane. W opinii obrońców praw człowieka nowe prawo wzmacnia też cenzurę internetu. W ostatnich latach w Chinach znacznie zaostrzono kontrolę nad treściami publikowanymi na stronach internetowych.
Relacja Tomasza Sajewicza (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty