Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

W poprzednich latach tytuł "Człowieka Roku" otrzymali między innymi: Viktor Orban, Jarosław Kaczyński, Donald Tusk, Vaclav Havel i Aleksander Kwaśniewski. Źródło fot.: www.youtube.com/Kancelaria Premiera
W poprzednich latach tytuł "Człowieka Roku" otrzymali między innymi: Viktor Orban, Jarosław Kaczyński, Donald Tusk, Vaclav Havel i Aleksander Kwaśniewski. Źródło fot.: www.youtube.com/Kancelaria Premiera
Nagrodę Człowieka Roku 27. Forum Ekonomicznego otrzymała premier Beata Szydło. Nagrodę przyznaje Rada Programowa FE w Krynicy.
Wśród nominowanych do nagrody byli także m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, prof. Adam Strzembosz, premier Estonii Juri Ratas, Saulius Skvernelis (premier Łotwy), gen. Zbigniew Ścibor-Rylski (prezes Związku Powstańców Warszawskich) i Janusz Filipiak (prezes zarządu Comarchu).

W poprzednich latach tytuł "Człowieka Roku" otrzymali między innymi: Viktor Orban, Jarosław Kaczyński, Donald Tusk, Vaclav Havel i Aleksander Kwaśniewski.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju to jedna z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej konferencji gospodarczo-biznesowych.

Wcześniej premier zadeklarowała wsparcie dla przedsiębiorców - podkreślała, że po trzech dekadach ekonomicznej transformacji Polska dojrzała do przewartościowania swoich działań gospodarczych. Mówiła, że rolą państwa jest stworzenie klimatu, który pozwoli na zbudowanie polskich marek i ich ekspansję na zagraniczne rynki.

Premier wyraziła nadzieję, że minęły czasy, kiedy politycy byli przekonani, że zagraniczny kapitał jest jedyną drogą zwiększenia dobrobytu Polaków. Dodała, że do tego potrzeba solidnego fundamentu opartego na polskich markach.

Według szefowej rządu, polskie firmy mają szansę na globalny sukces szczególnie w nowych branżach, w których - jak określiła - liczy się nie tylko kapitał, ale przede wszystkim pomysł na biznes.
Relacja Karola Tokarczyka (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty