Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym Sejm uchwalił w piątek. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym Sejm uchwalił w piątek. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Senat ma się we wtorek zająć ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.
Marszałek izby Stanisław Karczewski ogłosił, że porządek obrad zostanie rozszerzony właśnie o ustawy zmieniające wymiar sprawiedliwości. Stanisław Karczewski podkreślił, że Senat zajmie się przepisami, mimo zastrzeżeń biura legislacyjnego izby.

Zawsze tak traktujemy opinię Biura Legislacyjnego - jako opinię, nie stwierdzenie, nie jako orzeczenie ani wyroki, tylko to są opinie i zawsze do tych opinii podchodzimy z szacunkiem, wsłuchujemy się, wczytujemy i podejmujemy we własnych sumieniach decyzje - mówił marszałek.

Głosowanie nad obydwoma ustawami ma się odbyć pod koniec posiedzenia, po ich omówieniu.

Ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym Sejm uchwalił w piątek. W poniedziałek zajęła się nimi senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.

Senat zajmie się we wtorek również między innymi ustawą o ograniczeniu handlu w niedzielę i o wychowaniu w trzeźwości.
Stanisław Karczewski podkreślił, że Senat zajmie się przepisami, mimo zastrzeżeń biura legislacyjnego izby.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty