Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Zamknięto część lotnisk. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Zamknięto część lotnisk. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Północno-wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych jest zasypane śniegiem. W Pensylwanii miejscowe władze ogłosiły stan klęski żywiołowej. Zamknięto część lotnisk.
Utrudnienia w kursowaniu samolotów są m.in. w Nowym Jorku i Bostonie. Jednym z portów lotniczych, na którym ruch wstrzymano całkowicie, jest lotnisko w miejscowości Erie w Pensylwanii.

- Wszystkie loty zostały odwołane. Nie mam jak po świętach wrócić do domu - mówi zdesperowana podróżna. Tylko w Erie spadł ponad metr śniegu, a takich regionów w północno - wschodniej części USA jest dużo więcej.

W Minnesocie, Północnej Dakocie i Wisconsin miejscami temperatura spadła poniżej -40 stopni Celsjusza. Część dróg jest całkowicie nieprzejezdna. Władze zaapelowały, aby w miarę możliwości odkładać poświąteczne podróże do domów.

Najcieplejszym miejscem w USA jest natomiast miejscowość Fort Myers na północny-zachód od Miami. Termometry wskazały tam we wtorek 26 stopni powyżej zera.
Relacja Jana Pachlowskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty