Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Premier Mateusz Morawiecki spotka się w środę w Budapeszcie z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Premier Mateusz Morawiecki spotka się w środę w Budapeszcie z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Premier Mateusz Morawiecki spotka się w środę w Budapeszcie z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem.
Będzie to pierwsza zagraniczna wizyta premiera Morawieckiego - nie licząc udziału w grudniowym szczycie Rady Europejskiej w Brukseli.

Szefowie rządów Polski i Węgier mają rozmawiać o sprawach bieżących Unii Europejskiej, głównie o kwestiach praworządności, energetyki, klimatu i migracji. Będzie też mowa o polityce zagranicznej i polityce bezpieczeństwa, w kontekście niestałego członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, w tym o koncepcji rozwoju obrony europejskiej i współpracy w ramach NATO.

W Budapeszcie odbędą się też rozmowy plenarne polskiej i węgierskiej delegacji. Do stolicy Węgier oprócz premiera Mateusza Morawieckiego udadzą się minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i wiceszef tego resortu, Konrad Szymański.

Przewidziane jest także spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Węgier, Janosem Aderem.
Relacja Karola Surówki (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty