Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Prasa niemiecka nadal straszy, że afrykański pomór świń szybko trafi z Polski do Niemiec, mimo zapewnień polskiej strony, że kontroluje rozprzestrzenianie się wirusa.
W piątek w polskiej ambasadzie w Berlinie ministerstwo rolnictwa i rozwoju wsi zorganizowało audiowizualną prezentację, pokazującą skuteczną walkę polskiego rządu z ASF. Podsekretarz Stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Rafał Romanowski zapewnił, że jedzenie polskich wyrobów wieprzowych i wieprzowiny jest bezpieczne.

- Musieliśmy pokazać wiarygodny obraz, w jaki sposób przebiega u nas ta produkcja, że jest w stu procentach bezpieczna, że dajemy stuprocentową gwarancję naszym partnerom handlowym, że nie ma jakiegokolwiek ryzyka przeniesienia tego wirusa - powiedział Rafał Romanowski Polskiemu Radiu.

Zapewnił, że polskie produkty są wolne od wirusa ASF.

- Nasze służby weterynaryjne, nasz rząd dają gwarancję stuprocentowego bezpieczeństwa weterynaryjnego - zapewnił wiceminister.

Część niemieckiej prasy nie wierzy w te deklaracje i nadal straszy przed wirusem, który ich zdaniem nadejdzie z Polski. Od kilku dni media informują, że sprzedawana w niemieckich sklepach kiełbasa z polskiego mięsa zwiększa ryzyko wystąpienia ASF.
Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty