Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Atak rosyjskich hakerów na niemiecką telewizję. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Atak rosyjskich hakerów na niemiecką telewizję. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Grupa rosyjskich hakerów o nazwie "Sandworm" na początku czerwca zaatakowała systemy komputerowe obydwu stacji telewizji publicznej: ARD i ZDF.
Informacje jako pierwszy podał tygodnik "Der Spiegel" w wersji internetowej. Gazeta powołując się na informacje zbliżone do służb wywiadowczych napisała, że pomimo iż atak na telewizję został stosunkowo wcześnie wykryty, to wiele danych zostało wykradzionych.

Stacja ZDF potwierdziła, że do ataku hakerskiego doszło, natomiast ARD nie skomentowała tych doniesień ze względów bezpieczeństwa. Niemiecki kontrwywiad już dwa tygodnie temu informował, że grupa rosyjskich hakerów "Sandworm" próbowała zaatakować instytuty badające broń chemiczną. Jak twierdzi "Der Spiegel", chodzi o badania naukowe mające pomóc w analizie ataku chemicznego z użyciem gazu nowiczok.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Krajowy Urząd Kryminalny. Grupa rosyjskich hakerów "Sandworm" działa od 2013 roku. Istnieją podejrzenia, że regularnie prowadzi cybernetyczne operacje szpiegowskie przeciwko zachodnim rządom.
Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty