Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
W piątek do Sądu Okręgowego w Warszawie ma wpłynąć pierwszy polski prywatny wniosek przeciwko rządowi Niemiec o odszkodowanie za eksperymenty medyczne w Auschwitz.
Złoży go rodzina więźnia- powiedział Radiu Poznań mecenas Stefan Hambura reprezentujący obywateli polskich w sporach z niemieckimi instytucjami. Prawnik wyraził nadzieję, że podobnych pozwów będzie więcej. Liczy, że będą one składane w całej Polsce.

Stefan Hambura przypuszcza, że jeszcze niewiele osób wie, iż w sprawach o odszkodowanie nie trzeba wnosić opłaty za wpis sądowy. Prawnik przypomina, że osoby, które będą dochodzić takich roszczeń zostały kilka miesięcy temu ustawowo zwolnione z opłat sądowych. Każdy może taki pozew wnieść - podkreślił Stefan Hambura.

Mecenas poinformował, że w przygotowaniu jest strona internetowa dla Polaków, którzy mogą starać się o odszkodowania. Dodał, że odszkodowań można domagać się już teraz, natomiast ewentualne reparacje, od których - jak zaznacza prawnik - "strona niemiecka nie ucieknie", to kwestia bardziej odległa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty