Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: pixabay.com/pl/key-west-florida-huragan-dennis-81664
źródło: pixabay.com/pl/key-west-florida-huragan-dennis-81664
Huragan Michael uderzył w północno-zachodnią Florydę. To najsilniejszy od 50 lat cyklon, który zaatakował kontynentalną część Stanów Zjednoczonych - informują amerykańskie media.
Odnotowano pierwszą ofiarę śmiertelną żywiołu, ale nie jest to na razie nawet wstępny bilans.

Żywioł na początku zaatakował około 200 kilometrów północno-zachodniego wybrzeża Florydy. Wówczas siła wiatru przekraczała 200 kilometrów na godzinę. Teraz cyklon znajduje się w stanie Georgia. Dalej jest śmiertelnie niebezpieczny. Nie tylko ze względu na siłę wiatru, ale również ogromne opady deszczu. W tej chwili około pół miliona gospodarstw jest bez prądu.

- Wiatr był niesamowicie mocny. Słychać było jak łamie drzewa, które spadają na domy. Uwierzcie mi, nigdy czegoś tak strasznego nie doświadczyłam. To czas, aby się stąd wyprowadzić - mówi mieszkanka przybrzeżnej miejscowości Panama City Antrese Mccormick.

Już wiadomo, że tysiące domów zostało doszczętnie zniszczonych, niektóre są zalane po sam dach. W amerykańskich mediach nie brakuje zdjęć i materiałów wideo, które przedstawiają efekty dewastacji, jakich dokonał huragan Michael.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty