Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Pierwotnym powodem protestów ruchu tzw. "żółtych kamizelek" była pierwotnie planowana przez rząd podwyżka od nowego roku akcyzy na paliwa. https://www.facebook.com/PoliceNationale/
Pierwotnym powodem protestów ruchu tzw. "żółtych kamizelek" była pierwotnie planowana przez rząd podwyżka od nowego roku akcyzy na paliwa. https://www.facebook.com/PoliceNationale/
W Paryżu doszło do pierwszych starć między policją a protestującymi z ruchu tzw. „żółtych kamizelek”. Sobotni protest zaplanowany jest także w Belgii, ale na mniejszą skalę.
W Paryżu funkcjonariusze od rana prewencyjnie zatrzymali w sumie 492 osoby, użyli też gazu łzawiącego wobec protestujących.

Manifestacja odbywa się m.in. na Polach Elizejskich, gdzie zgromadziło się około półtora tysiąca osób. Jak poinformowała miejscowa policja, 127 osób, uczestniczących w tym proteście, zostało aresztowanych. Funkcjonariusze znaleźli przy nich niebezpiecznie przedmioty, m.in. pałki bejsbolowe, młotki i metalowe kulki.

Do Paryża skierowano 8 tysięcy policjantów, którzy mają ustrzec miasto przed powtórką z poprzedniej soboty, gdy doszło do ostrych starć z policją, a protestujący podpalali samochody i plądrowali sklepy.

Szykując się do zapowiadanego protestu, wielu właścicieli sklepów w centrum francuskiej stolicy zdecydowało się zabezpieczyć okna i drzwi zabijając je deskami. W mieście zamknięto dziesiątki stacji metra, nieczynna jest część linii podziemnej kolejki.

Manifestanci od około 7 rano gromadzą się w centrum Paryża. Żądają dymisji prezydenta Emmanuela Macrona.

Pierwotnym powodem protestów ruchu tzw. "żółtych kamizelek" była pierwotnie planowana przez rząd podwyżka od nowego roku akcyzy na paliwa.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty