Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Margot Wallstroem. źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Margot_Wallström
Margot Wallstroem. źródło: pl.wikipedia.org/wiki/Margot_Wallström
Margot Wallström, szwedzka minister spraw zagranicznych zapowiedziała rezygnację ze stanowiska i odejście z rządu. Powodem podjęcia takiej decyzji przez Wallström, są sprawy rodzinne.
Szefowa szwedzkiej dyplomacji, która funkcję ministra sprawowała przez ostatnie pięć lat, o odejściu z rządu, dość nieoczekiwanie poinformowała wczoraj na swoim profilu na Facebooku.

- Wszystko kiedyś się zaczyna i kończy. Teraz chcę spędzać więcej czasu z moją rodziną i moimi wnukami - powiedziała Margot Wallström.

Jedną z pierwszych decyzji - po objęciu w 2014 roku przez Margot Wallström stanowiska szefowej dyplomacji - było uznanie państwa palestyńskiego. Spowodowało to trwający do dziś kryzys w relacjach z Izraelem. Krótko po tym panią minister uznano w tym kraju za persona non grata.

Jej największym sukcesem był w 2017 roku, wybór Szwecji na dwuletnią kadencję tymczasowego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Według szwedzkich politologów największą szansę na objęcie teki ministra spraw zagranicznych ma dotychczasowa minister ds. handlu z zagranicą Ann Linde.
Relacja Przemysława Gołyńskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty