Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Przyszły skład nowego rządu został zaakceptowany przez komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości. źródło: premier.gov.pl.
Przyszły skład nowego rządu został zaakceptowany przez komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości. źródło: premier.gov.pl.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że dotychczasowy szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński nie zostanie powołany w skład nowej Rady Ministrów.
Szef rządu ogłosił też, że w ministerstwie zarządzanym przez Jerzego Kwiecińskiego zostaną wprowadzone zmiany strukturalne, a nowym szefem zmienionego resortu będzie Jadwiga Emilewicz.

- Otrzyma dział budownictwo i dział turystyka. Dział budownictwo wraz z obszarem planowania przestrzennego. Działy, które dzisiaj podlegają panu ministrowi Jerzemu Kwiecińskiemu. W tym momencie chcę podziękować Jerzemu Kwiecińskiemu, który zdecydował się kontynuować w innych miejscach swoje działania - mówił Premier Morawiecki.

Spore zmiany zostaną wprowadzone także w ministerstwie środowiska. Resort ma być podzielony na dwie części. Pod część nazywaną ministerstwem środowiska będą podlegały szeroko rozumiane zasoby naturalne, jak lasy państwowe, kopaliny i parki narodowe. Resortem będzie zarządzał Michał Woś.

Pod osobne ministerstwo będą podlegały kwestie związane z klimatem. Tekę w tym resorcie obejmie Michał Kurtyka. - Pełna koncentracja na celach klimatycznych, na negocjacjach klimatycznych, które w najbliższych 12 - 24 miesiącach będą niezwykle trudne i bardzo ważne dla naszej gospodarki, dla naszego społeczeństwa - podkreślał Premier Morawiecki.

Przyszły skład nowego rządu został zaakceptowany przez komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Zaprzysiężenie nowej Rady Ministrów może się odbyć - o czym informował wcześniej rzecznik rządu Piotr Mueller - w przyszłym tygodniu. Wcześniej premier musi złożyć dymisję starego rządu na pierwszym posiedzeniu Sejmu, a to zaplanowano na 12 listopada.
- W tym momencie chcę podziękować Jerzemu Kwiecińskiemu, który zdecydował się kontynuować w innych miejscach swoje działania - mówił Premier Morawiecki.
- Pełna koncentracja na celach klimatycznych, na negocjacjach klimatycznych - podkreślał Premier Morawiecki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty