Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. CBA
Fot. CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do mieszkań prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia i jego córki. Informację podał portal Onet. Nieoficjalnie potwierdziły ją Polskiemu Radiu dwa źródła.
Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, która prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym szefa NIK, Paweł Sawoń powiedział, że od rana są prowadzone czynności w sprawie tego śledztwa.

Dodał, że "na zlecenie prokuratury funkcjonariusze CBA wykonują czynności związane z przeszukaniem kilku miejsc". Zastrzegł, że prokuratura nie udziela informacji w sprawie nazwisk i adresów.

Biuro prasowe Najwyższej Izby Kontroli na razie nie komentuje sprawy.

Marian Banaś został wybrany na sześcioletnią kadencję prezesa NIK w sierpniu ubiegłego roku. Wcześniej był ministrem finansów a także szefem Krajowej Administracji Skarbowej.

We wrześniu stacja TVN podała, że prezes NIK zaniżał w oświadczeniach majątkowych dochody z wynajmu kamienicy w Krakowie. W opublikowanym materiale była również mowa o powiązaniach ze stręczycielami, wynajmującymi lokale w tej kamienicy.

Pod koniec roku Prokuratura Regionalna w Białymstoku rozpoczęła śledztwo w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych i deklaracjach podatkowych Mariana Banasia.
Paweł Sawoń powiedział, że od rana są prowadzone czynności w sprawie tego śledztwa. Dodał, że "na zlecenie prokuratury funkcjonariusze CBA wykonują czynności związane z przeszukaniem kilku miejsc". Zastrzegł, że prokuratura nie udziela informacji w sprawi

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty