Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Donald Trump wprowadził w życie przepisy z czasów wojny koreańskiej, które umożliwią zwiększenie produkcji sprzętu medycznego. Fot. www.facebook.com/WhiteHouse
Prezydent Donald Trump wprowadził w życie przepisy z czasów wojny koreańskiej, które umożliwią zwiększenie produkcji sprzętu medycznego. Fot. www.facebook.com/WhiteHouse
Stany Zjednoczone intensyfikują działania w walce z epidemią koronawirusa. Prezydent Donald Trump wprowadził w życie przepisy z czasów wojny koreańskiej, które umożliwią zwiększenie produkcji sprzętu medycznego.
Zapowiedział też bezpośrednie wypłaty dla Amerykanów dla złagodzenia skutków kryzysu. USA zamykają też częściowo granicę z Kanadą.

Podczas briefingu w Białym Domu Donald Trump powiedział, że wprowadza w życie Ustawę o Produkcji Wojskowej. Przyjęte w 1950 roku prawo umożliwi mu nałożenie na zakłady przemysłowe obowiązku produkcji masek, wentylatorów, respiratorów i innego sprzętu medycznego.

Poinformował też, że Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego została postawiona w stan najwyższej gotowości. Skierował w rejon Nowego Jorku dwa okręty szpitalne Marynarki Wojennej.

- Pokonamy tego niewidzialnego wroga i stanie się to szybciej niż myśleliśmy. To będzie totalne zwycięstwo - mówił amerykański prezydent.

Powiedział też, że jego rząd pracuje z Kongresem, by Amerykanie otrzymali jak najszybciej wypłaty gotówki.

- Musimy pomóc każdemu. To niczyja winy, to się po prostu wydarzyło - mówił Donald Trump, który nie chciał na razie podawać żadnych kwot.

Według nieoficjalnych informacji, rząd Stanów Zjednoczonych chce, aby na wypłaty dla Amerykanów poszło w dwóch transzach 500 miliardów dolarów. Proponowane są wypłaty na poziomie od 1000 do 2000 tysięcy dolarów na osobę, a nawet wyższe.

W Stanach Zjednoczonych stwierdzono ponad 7600 przypadków koronawirusa, w tym 117 ofiar śmiertelnych. Dziś Biały Dom ogłosił wstrzymanie ruchu granicznego z Kanadą, który nie jest niezbędny. Zakaz nie dotyczy przewozu towarów.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty