Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Liczba ofiar koronawirusa we Włoszech przekroczyła 10 tysięcy. To właśnie Włochy są państwem w największym stopniu dotkniętym pandemią. W sobotę w tym kraju zmarło niemal 900 osób.
Od wielu dni codzienne, wieczorne konferencje prasowe obrony cywilnej we Włoszech przynoszą kolejne doniesienia o setkach zmarłych. Teraz całkowita liczba ofiar koronawirusa we Włoszech przekroczyła 10 tysięcy.

- Obecnie choruje 70 tysięcy osób, w tym mamy ponad 3,5 tysiąca nowych przypadków. Niestety, dzisiaj zmarło 889 osób - informował szef włoskiej obrony cywilnej Angelo Borrelli.

Całkowita liczba osób zakażonych we Włoszech to ponad 92 tysiące. Równocześnie poinformowano, że do tej pory wyleczono 12 tysięcy osób.

Pięć tygodni temu Włochy były pierwszym krajem w Europie, który po fali przypadków zakażeń wprowadził restrykcje dla obywateli. Władze zastanawiają się teraz nad jeszcze większym zaostrzeniem przepisów, by w praktyce zmusić obywateli do pozostania w domach.

Premier Giuseppe Conte poinformował, że jest zgoda na nowy pakiet pomocowy o wartości ponad 4.5 miliarda euro. Ma on pomóc osobom i firmom w największym stopniu dotkniętym przez epidemię. Pierwszy pakiet, uchwalony na początku marca zakładał łączną pomoc o wartości 25 miliardów euro.
Relacja Informacyjnej Agencji Radiowej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty