Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: pixabay.com/pl/3036184/domena publiczna
źródło: pixabay.com/pl/3036184/domena publiczna
W Belgii, w ciągu ostatniej doby, wykryto ponad 1700 nowych zakażeń koronawirusem. Liczba potwierdzonych przypadków przekroczyła 10 800.
Belgijskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że od w sobotę zmarło 78 osób zakażonych patogenem. Tym samym liczba zgonów od początku pandemii wzrosła do 431. Hospitalizowanych jest obecnie ponad 4130 pacjentów, z czego ponad 800 jest na oddziałach intensywnej terapii.

Belgijskie ministerstwo zdrowia, w opublikowanym oświadczeniu napisało, że tendencja jest wzrostowa jeśli chodzi o potwierdzone przypadki zakażeń oraz liczbę pacjentów w szpitalach. Resort powtórzył, że tak też będzie w najbliższym czasie.

Już w sobotę rzecznik sztabu kryzysowego do spraw walki z koronawirusem przewidywał wzrost liczby zakażeń, bo Belgia zwiększyła też liczbę przeprowadzanych dziennie testów na obecność patogenu. "To jest nieuniknione w związku ze zwiększonymi możliwościami laboratoryjnymi” - mówił Emmanuel Andre. Podkreślił, że dla sztabu kryzysowego najważniejsza jest liczba hospitalizowanych pacjentów i tych na oddziałach intensywnej terapii. W sobotę informowano, że obecnie OIOM-y wykorzystywane są w 43 procentach.
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty