Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
Godzina 20:11
Zachodniopomorski sanepid informuje o kolejnym pacjencie zarażonym koronawirusem w regionie. To starszy mężczyzna z powiatu gryfickiego. Trafił do szpitala przy Arkońskiej w Szczecinie. W sumie w regionie choruje 57 osób, a jedna zmarła.

Godzina 14:30
Na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Pierwszym z nich jest kobieta w średnim wieku z powiatu koszalińskiego. Hospitalizowana jest w SPWSZ przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie. Druga osoba, u której stwierdzono zakażenie, to starsza kobieta z powiatu gryfickiego. Hospitalizowana jest w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Trzeci przypadek to starszy mężczyzna z powiatu gryfickiego. Hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

Godzina 9:20
Sanepid poformował, że zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u kobiety w średnim wieku z powiatu stargardzkiego, która na ten moment przebywa w izolacji domowej. SARS-CoV-2 wykryto także u starszego mężczyzny z powiatu polickiego. Jest on hospitalizowany w SPWSZ przy ulicy Arkońskiej w Szczecinie.

Do oddziału zakaźnego w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w niedzielę przyjęto łącznie cztery osoby:
- starszego mężczyznę z powiatu polickiego,
- mężczyznę w średnim wieku z powiatu stargardzkiego,
- starszą kobietę z powiatu świdwińskiego,
- starszego mężczyznę z powiatu świdwińskiego.
Wszystkie osoby są w stanie stabilnym.

W oddziale zakaźnym dziecięcym hospitalizowne jest także roczne dziecko, które przebywa ze swoją mamą. Jest w stanie stabilnym.

W Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej hospitalizowanych jest obecnie 29 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim w kierunku SARS-CoV-2. W oddziale intensywnej terapii przebywają dwie osoby w stanie ciężkim.

Liczba osób, u których stwierdzono koronawirusa w województwie zachodniopomorskim wynosi 56, jedna osoba zmarła. W sumie w kraju zakażonych wirusem SARS-CoV-2 jest 1771, z czego 20 osób zmarło.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty