Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
GIS apeluje o ostrożność i stosowanie się do nakazów służb sanitarnych, dotyczących zasad kwarantanny i unikania skupisk ludzi. "Zastanów się czy NAPRAWDĘ musisz wyjść z domu? Nie narażaj zdrowia i życia swojego i swoich bliskich. Nie lekceważ zagrożenia." - napisał GIS na Twitterze.
Główny Inspektorat Sanitarny, bo ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem zaleca: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości - dezynfekowanie ich płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60%), unikanie uścisków i podawania dłoni podczas powitania, unikanie płatności gotówką, zaleca się korzystnie z kart płatniczych.

Ponadto GIS zaleca: unikanie dotykania oczu, nosa i ust, regularne mycie lub dezynfekowanie powierzchni np. biurek, lad i solów, klamek, włączników światła, poręczy itp., a także regularne dezynfekowanie telefonów i niekorzystanie z nich podczas spożywania posiłków. Należy też zachować bezpieczną odległość od rozmówcy - co najmniej metr, półtora metra, a szczególnie od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.

GIS zaleca zakrywanie ust i nosa podczas kichania zgiętym łokciem lub chusteczką, wyrzucanie potem chusteczki do zamkniętego kosza, umycie rąk mydłem i wodą lub
zdezynfekowanie ich środkami na bazie alkoholu (min. 60%).

GIS wskazuje też na konieczność zdrowego odżywiania się i odpowiedniego nawadniania organizmu. Ważne jest także, by korzystać ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie, m.in. z komunikatów publikowanych na stronach internetowych gis.gov.pl i gov.pl/koronawirus. Wiedza naukowa to najskuteczniejsze narzędzie w walce z koronawirusem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty