Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Przedstawiając aktualną sytuację epidemiczną w kraju wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zaapelował do wszystkich Polaków o odpowiedzialność i przestrzeganie zasad samoizolacji.
Wiceminister zdrowia podkreślił, że liczba zachorowań wciąż się zwiększa. Od soboty stwierdzono w Polsce 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W szpitalu w Bytomiu zmarła kolejna zainfekowana osoba. To 75-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 1717, zmarło 19 osób.
Podkreślił, że liczba zachorowań wciąż się zwiększa.

Potwierdzone od soboty przypadki zachorowania dotyczą: 22 osób z województwa śląskiego, 12 osób z województwa lubelskiego, 12 osób z województwa opolskiego, 11 osób z województwa małopolskiego, 10 osób z województwa warmińsko-mazurskiego, 6 osób z województwa świętokrzyskiego, 2 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osób z województwa zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z województwie pomorskiego i podlaskiego.
Waldemar Kraska zaapelował do wszystkich Polaków o odpowiedzialnoiśći przestrzeganie zasad samoizolacji. Podkreślił, że liczba zachorowań wciąż się zwiększa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty