Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Fot. www.wikipedia.org / Michał Józefaciuk
Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Fot. www.wikipedia.org / Michał Józefaciuk
Senat zajmie się pakietem ustaw tworzących Tarczę Antykryzysową. Przepisy uchwalone przez Sejm mają zniwelować negatywne dla gospodarki skutki epidemii koronawirusa, czyli ochronić miejsca pracy, zmniejszyć obciążenia i zachować płynność finansową w firmach.
W poniedziałek rano nad przepisami będą obradować senackie komisje, pierwsza z nich Komisja Gospodarki Narodowej i Innowacyjności zbierze się o godzinie 9.00. Natomiast posiedzenie Senatu rozpocznie się o godz. 15.00.

Senatorowie będą obradować jednocześnie w trzech salach, tak aby zachować bezpieczną odległość. Każdy z nich będzie przemawiał z miejsca. Podobnie przedstawiciele rządu. Pierwotnie Senat miał zebrać się we wtorek, ale jego marszałek Tomasz Grodzki w sobotę podjął decyzję o przesunięciu posiedzenia.

- Wszyscy czekają na dobre rozwiązania dla Polaków. Dlatego podjąłem decyzję, że przyspieszymy prace w Senacie maksymalnie jak to jest możliwe - powiedział Tomasz Grodzki.

W weekend z marszałkiem Senatu na temat planu pracy izby rozmawiał prezydent Andrzej Duda.

- Cieszę się, że pan marszałek zgodził się ze mną przynajmniej w jednej kwestii, a mianowicie w takiej, że pakiet ustaw powinien przyjść do podpisu prezydenta przed 1 kwietnia. Ja bym bardzo chciał, żeby tak się stało, bo on musi jak najszybciej zacząć działać - mówił Andrzej Duda.

Według szacunków rządu wartość rozwiązań zawartych w Tarczy Antykryzysowej to co najmniej 10 procent polskiego PKB.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty