Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W związku z epidemią koronawirusa rząd rekomenduje maksymalne ograniczenie przemieszczania się w okresie wielkanocnym.
Poinformował o tym szef kancelarii premiera Michał Dworczyk na konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. O powstrzymanie się od odwiedzin w okresie świąt Wielkiej Nocy zaapelował także minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister Dworczyk apelował, by w Wielkanoc maksymalnie ograniczyć wychodzenie z domów i kontakty z ludźmi. Przyznał, że to problem i wyzwanie dla Polaków, którzy w tym czasie często wyjeżdżają do rodziny. Dodał jednak, że w czasie pandemii koronawirusa rząd rekomenduje zrezygnowanie z takich podróży.

Minister zdrowia podkreślał, że intensywny kontakt z rodziną przy wielkanocnym stole może być w takich warunkach ogromnym zagrożeniem. - To święta nowego życia i oby takie były - dodał Łukasz Szumowski. Minister mówił, że Polacy powinni się postarać, by święta pozostały symbolem tego życia, a nie epidemii.

Minister zdrowia zapowiedział, że w najbliższych dniach rząd ogłosi, czy przedłuży obecne ograniczenia poza okres wielkanocny. Odpowiadając na pytanie dziennikarza Polskiego Radia, Łukasz Szumowski mówił, że nic nie wskazuje na to, by epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach. Zapowiedział, że liczba chorych, która w piątek przekroczyła rekordowe 400 osób, będzie przyrastała. Dodał, że to, czy przyrost zachorowań się zmniejszy, zależy od nas.

Niedziela Wielkanocna przypada w tym roku 12 kwietnia - za osiem dni.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę rano o 120 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarły kolejne dwie osoby. Dotychczas w Polsce zakażone koronawirusem zostały 3503 osoby, 73 z nich zmarły.
Relacja Tomasza Zielenkiewicza (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty