Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W związku z epidemią koronawirusa rząd rekomenduje maksymalne ograniczenie przemieszczania się w okresie wielkanocnym.
Poinformował o tym szef kancelarii premiera Michał Dworczyk na konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. O powstrzymanie się od odwiedzin w okresie świąt Wielkiej Nocy zaapelował także minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister Dworczyk apelował, by w Wielkanoc maksymalnie ograniczyć wychodzenie z domów i kontakty z ludźmi. Przyznał, że to problem i wyzwanie dla Polaków, którzy w tym czasie często wyjeżdżają do rodziny. Dodał jednak, że w czasie pandemii koronawirusa rząd rekomenduje zrezygnowanie z takich podróży.

Minister zdrowia podkreślał, że intensywny kontakt z rodziną przy wielkanocnym stole może być w takich warunkach ogromnym zagrożeniem. - To święta nowego życia i oby takie były - dodał Łukasz Szumowski. Minister mówił, że Polacy powinni się postarać, by święta pozostały symbolem tego życia, a nie epidemii.

Minister zdrowia zapowiedział, że w najbliższych dniach rząd ogłosi, czy przedłuży obecne ograniczenia poza okres wielkanocny. Odpowiadając na pytanie dziennikarza Polskiego Radia, Łukasz Szumowski mówił, że nic nie wskazuje na to, by epidemia miała wygasnąć w najbliższych tygodniach. Zapowiedział, że liczba chorych, która w piątek przekroczyła rekordowe 400 osób, będzie przyrastała. Dodał, że to, czy przyrost zachorowań się zmniejszy, zależy od nas.

Niedziela Wielkanocna przypada w tym roku 12 kwietnia - za osiem dni.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę rano o 120 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarły kolejne dwie osoby. Dotychczas w Polsce zakażone koronawirusem zostały 3503 osoby, 73 z nich zmarły.
Relacja Tomasza Zielenkiewicza (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty