Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Infolinię poświęconą rządowej reformie oświaty uruchomiło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Infolinię poświęconą rządowej reformie oświaty uruchomiło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło specjalną infolinię w zawiązku z ponownym otwarciem żłobków.
Jak wyjaśniła wiceminister resortu Barbara Socha, infolinia stworzona została z myślą o samorządach, dyrektorach i pracownikach tych placówek. Numer telefonu infolinii działającej od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00 to (22) 461 60 68. Pod tym numerem można uzyskać informacje dotyczące procedur, które powinny być stosowane przy otwieraniu i działalności żłobków i klubów dziecięcych w czasie pandemii.

Także rodzice otrzymają wszelkie potrzebne informacje dotyczące możliwości posyłania do placówek swoich dzieci - zaznaczyła wiceminister Barbara Socha.

Placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi mogą być otwierane od środy. Mogą, ale nie muszą. Zadecydują o tym organy założycielskie we współpracy z pracownikami powiatowych służb sanitarnych po przeanalizowaniu sytuacji epidemicznej w regionie i po konsultacji z rodzicami - przypomniała wiceminister. Zwróciła uwagę na to, że rodzicom, którzy nie zdecydują się na posłanie dziecka do placówki, nadal będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty