Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Wojciech Zaręba / www.lot.com
Fot. Wojciech Zaręba / www.lot.com
W tym tygodniu Polskie Linie Lotnicze LOT ogłoszą plan odmrażania pasażerskich połączeń lotniczych.
Według wcześniejszych zapowiedzi, pierwsze rejsy mają zostać uruchomione na początku czerwca. Wszystko jest jednak uzależnione od decyzji rządu. Zakaz lotów będzie obowiązywał w Polsce do 23 maja, ale może zostać przedłużony. Sam LOT wstrzymał regularne rejsy do 31 maja.

Spółka przygotowuje się jednak do uruchomienia pierwszych połączeń. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale, jak mówi rzecznik PLL LOT Michał Czernicki, wszystko wskazuje na to, że pierwsze zostaną odmrożone rejsy krajowe. W drugiej kolejności w rozkładzie pojawią się loty do krajów, które są bezpieczne, jeśli chodzi o stan epidemiczny. Będą to rejsy do krajów europejskich. Dopiero w następnej kolejności zostaną uruchomione rejsy międzykontynentalne. Poszczególne etapy będą uzależnione zarówno od sytuacji w Polsce, jak i w krajach docelowych.

Pasażerowie będą mieli obowiązek zachowania ostrożności. Nie wiadomo jeszcze, jakie środki zastosują lotniska po uruchomieniu lotów.

W niedzielę w telewizji Polsat News wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że Polska może otworzyć granice po 15 czerwca. To oznacza, że dopiero po tym dniu rejsy międzynarodowe staną się możliwe.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty