Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Lotniska i linie lotnicze powoli szykują się do powrotu do normalnej pracy po czasie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Lotniska i linie lotnicze powoli szykują się do powrotu do normalnej pracy po czasie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Lotniska i linie lotnicze powoli szykują się do powrotu do normalnej pracy po czasie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.
W sobotę ma zostać opublikowane rozporządzenie, w którym znajdą się informacje dotyczące dodatkowych zasad bezpieczeństwa dla podróżujących samolotami. 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą część połączeń krajowych. Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, a jednocześnie pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, mówił w TVP Info, że na pierwsze loty zagraniczne jeszcze musimy poczekać i zgoda na nie będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej.

- W drugim etapie będą to kraje europejskie, które mają opoanowaną sytuację epidemiczną, nie gorszą niż w Polsce. W trzecim etapie loty długodystansowe, Daleki Wschód mógłby być taką destynacją, gdzie sytuacja jest pod kontrolą. Potem kolejne kraje, jak epidemia będzie wygasała - tłumaczy Horała.

W pierwszej kolejności zapewne będziemy mogli polecieć do krajów bałtyckich, krajów Grupy Wyszehradzkiej, i krajów bałkańskich, czyli Europy Środkowo-Wschodniej. Ministerstwo infrastruktury zapowiedziało także wsparcie dla polskich lotnisk, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa. Kwota wsparcia przekroczy 142 miliony złotych.
Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, a jednocześnie pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, mówił w TVP Info, że na pierwsze loty zagraniczne jeszcze musimy poczekać i zgoda na nie będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty