Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Papież Franciszek. Fot. www.wikipedia.org / Jeffrey Bruno
Papież Franciszek. Fot. www.wikipedia.org / Jeffrey Bruno
Papież Franciszek powiedział, że święty Jan Paweł II był pasterzem wielkiej wiary, który powierzał Bogu Kościół i całą ludzkość.
Słowa te padły podczas audiencji generalnej bez udziału wiernych, transmitowanej w streamingu z papieskiej biblioteki w Pałacu Apostolskim.

Franciszek kontynuował w środę serię katechez poświęconych modlitwie. Powiedział, że piękno i tajemnica stworzenia rodzą w człowieku chęć do modlitwy. Dodał, że modlitwa jest pierwszą siłą nadziei, a kto się modli z pewnością doświadcza, że nadzieja jest silniejsza od zniechęcenia, a miłość - potężniejsza od śmierci.

Potem papież zwrócił się do wiernych różnych narodów, w tym do Polaków. Przypomniał, że w poniedziałek przypadła setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

- Niech Jego życie, zbudowane na głębokiej, intensywnej i ufnej modlitwie będzie przykładem dla dzisiejszych chrześcijan - mówił.

Franciszek podkreślił, że polski papież poprzez swoje zawołanie biskupie "Totus Tuus" zachęcał, by w trudnych chwilach zwracać się do Matki Bożej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty