Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. premier.gov.pl
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. premier.gov.pl
Kolejny etap Tarczy Antykryzysowej przyjęty przez rząd trafi do Sejmu. O efektach dotychczasowej pomocy rządu dla przedsiębiorców, w czasie pandemii koronawirusa, mówił w Zambrowie premier Mateusz Morawiecki.
Odwiedził on fabrykę MONOLIT - produkującą okna na rynek nie tylko krajowy, ale także rynki zagraniczne.

Jak mówił szef rządu, podczas konferencji prasowej, zambrowski zakład dzięki Tarczy Finansowej ma zamiar między innymi zatrudniać nowych pracowników. Premier podkreślił, że zakład ściąga nowe linie technologiczne i eksportuje swoje produkty do 15 krajów na świecie.

W związku z epidemią ten eksport miał być mniejszy, ale jak dodał premier, firma szuka nowych klientów i rynków zbytu, do czego są potrzebni nowi pracownicy. "To jest pierwszy, bardzo poważny sygnał, że wchodzimy znowu na ścieżkę rozwoju" - powiedział Mateusz Morawiecki.

Towarzysząca premierowi prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka powiedziała, że Tarcza zdaje egzamin. Jak oceniła, udało się bowiem ochronić wiele pięć milionów miejsc pracy.

"Dzisiaj wiemy, że dziesiątki tysięcy przedsiębiorców skorzystało z Tarczy Finansowej" - powiedziała Daszyńska-Muzyczka. Jak dodała, prawie 9 tysięcy firm skorzystało z kredytów, które są zabezpieczone gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego, a wygenerowane kredyty to ponad sześć miliardów złotych.

Prezes Banku Gospodarstwa Krajowego mówiła też, że wraz z odmrażaniem gospodarki powstaną nowe miejsca pracy. Odtworzone mają być też te, które czasowo zlikwidowano.
Jak mówił szef rządu, podczas konferencji prasowej, zambrowski zakład dzięki Tarczy Finansowej, ma zamiar między innymi zatrudniać nowych pracowników.
Beata Daszyńska-Muzyczka powiedziała, że Tarcza zdaje egzamin. Udało się bowiem ochronić wiele miejsc pracy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty