Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Mateusz Morawiecki. źródło: premier.gov.pl
Premier Mateusz Morawiecki. źródło: premier.gov.pl
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił konieczność zwiększenia liczby zadaszonych boisk, na których przez cały rok mogłyby trenować dzieci i młodzież.
W Gminnym Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym w Wiśniowej Górze, w województwie łódzkim, który otrzyma dofinansowanie w ramach pilotażowego programu zadaszenia pełnowymiarowych boisk piłkarskich, premier mówił, że Polsce potrzeba jak najwięcej takich obiektów. Dlatego - jak mówił, razem z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk - rząd "ciągnie do przodu bardzo mocno program, który pozwoli zadaszyć boiska". "Rozwijamy go: zwiększamy jego zakres, zwiększamy finansowanie z budżetu" - podkreślił premier. W ramach programu w różnych miejscach Polski powstaną zarówno boiska pełnowymiarowe, jak i nieco mniejsze.

"Podjęliśmy decyzję, żeby wszystkie te wnioski, które do tej pory do nas wpłynęły, zostały zaopiniowane pozytywnie" - poinformował Mateusz Morawiecki. Oświadczył, że w najbliższych miesiącach powstanie 12 zadaszonych boisk. Premier dodał, że rząd będzie chciał następnie rozszerzyć program. Wyraził przekonanie, że "na całorocznych boiskach będą rosły polskie talenty". Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd bardzo mocno stawia na sport jako na źródło dobrego wychowania, hartu ducha i kształtowania charakteru. Dodał, że jego gabinet wspiera "wszystko to, co wiąże się z całościowym rozwojem człowieka".

Potrzebę umożliwienia młodym zawodnikom całorocznego treningu na zadaszonych boiskach podkreślała na wspólnej konferencji z premierem także minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Minister wyraziła radość, że w Wiśniowej Górze powstanie taki obiekt. Jak mówiła, "będziemy mogli [dzięki niemu] - jako przyszła potęga piłki nożnej - wzmacniać [naszą] pozycję sportową". Szefowa resortu sportu i turystyki wyraziła nadzieję, że inwestycja ta przyczyni się do zwiększenia popularności piłki nożnej jako dyscypliny. Dodała, że tego rodzaju obiekty w takich miejscowościach jak Wiśniowa Góra będą dostępne dla wszystkich, "żebyśmy mogli zadbać o nasze zdrowie". Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk dziękowała premierowi za wsparcie i za to, że - jak mówiła - rozumie on sport.

W ramach Programu Budowy Zadaszeń Boisk Piłkarskich dofinansowaniem zostało objętych 12 obiektów, które otrzymają ponad 19 milionów złotych.
"Rozwijamy go: zwiększamy jego zakres, zwiększamy finansowanie z budżetu" - podkreślił premier

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty