Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Dla uczczenia pamięci ofiar koronawirusa prezydent Donald Trump zapowiedział, że zarządzi opuszczenie do połowy masztu amerykańskich flag na wszystkich budynkach federalnych.
Liczba zgonów z powodu Covid-19 w Stanach Zjednoczonych zbliża się do 100 tysięcy.

Z apelem do Donalda Trumpa o opuszczenie amerykańskich flag do połowy masztów, gdy liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa w USA przekroczy 100 tysięcy wystąpili przywódcy Demokratów w Kongresie Nancy Pelosi i Chuck Schumer. Prezydent USA przystał na tę propozycję.

- Opuścimy do połowy masztu flagi na wszystkich budynkach federalnych i przy narodowych pomnikach na najbliższe trzy dni dla uczenia pamięci Amerykanów, którzy stracili życie z powodu koronawirusa - napisał na Twitterze. Prezydent Trump dodał, że w poniedziałek flagi pozostaną opuszczone dla uczenia poległych amerykańskich żołnierzy z okazji przypadającego wówczas Dnia Pamięci.

Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, w Stanach Zjednoczonych stwierdzono już ponad półtora miliona infekcji. Liczba zmarłych przekroczyła 94 700. Tylko w ciągu ostatniej doby zanotowano ponad 1250 zgonów.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty