Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Giuseppe Conte. Źródło: https://www.facebook.com/GiuseppeConte64/
Giuseppe Conte. Źródło: https://www.facebook.com/GiuseppeConte64/
Premier Włoch Giuseppe Conte powiedział, że środowe zniesienie niemal wszystkich ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa, to efekt dyscypliny i poświęcenia Włochów.
Giuseppe Conte na konferencji prasowej mówił o sytuacji epidemicznej w kraju.

Premier powiedział, że zagrożenie związane z koronawirusem nie minęło, ale sytuacja epidemiologiczna została opanowana. Świadczyć o tym mają codziennie dane dotyczące pandemii.

- Zasługujemy, mogę to powiedzieć, na uśmiech i trochę radości po tygodniach poświęceń. Jesteśmy jednym z pierwszych krajów europejskich, które mogą sobie pozwolić na otwarcie w warunkach bezpieczeństwa - powiedział szef włoskiego rządu.

Giuseppe Conte zaznaczył, że teraz nadszedł czas odbudowy gospodarki, która poważnie ucierpiała z powodu pandemii. Dodał, że przed Włochami ogromna szansa na modernizację kraju i jego infrastruktury, a także na likwidację uciążliwej biurokracji i oszustw podatkowych.

Premier Conte zachęcił turystów zagranicznych do odwiedzania Włoch. Podkreślił, że piękno Italii oraz jej dziedzictwa kultury i sztuki, nie zostały objęte kwarantanną.
Relacja Piotra Kowalczuka (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty