Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Włosi nie chcą instalować aplikacji "Odporni" na smartfony, która ma ostrzegać o możliwości zakażenia koronawirusem. Dwie trzecie wytypowanych odmówiło poddania się badaniu krwi, które wykrywa czy w organizmie znajdują się antyciała.
Dzięki aplikacji jej posiadacze otrzymają powiadomienie, jeśli wejdą w kontakt z zakażonym. Aplikacja "Odporni" to system ostrzegania użytkowników, że weszli w kontakt z chorym. Ma również pomagać służbom sanitarnym w śledzeniu rozwoju pandemii. Jest skuteczna, jeśli korzysta z niej 60 procent populacji. Mimo, że można ją instalować od 8 czerwca, zrobiło to dotychczas zaledwie 3,5 mln Włochów.

Włoski Instytut Statystyczny wyłonił reprezentatywną próbkę 150 tys. osób, które należy poddać badaniu krwi, by stwierdzić jaki procent Włochów zakaził się patogenem, czyli posiada w organizmie antyciała. 2/3 wytypowanych odmówiło. Zdaniem ekspertów wynika to z braku zaufania do nauki i ekspertów, a także obaw, że pozytywny wynik przesądzi o skierowaniu na dwutygodniową kwarantannę.

40 procent Włochów deklaruje, że nie skorzysta ze szczepionki, jeśli zostanie wynaleziona.
Relacja Piotra Kowalczuka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty