Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W tym roku matury bez egzaminów ustnych. Szkoły nie będą przeprowadzały tego egzaminu ze względu na bezpieczeństwo sanitarne.
"Ustne matury będą zdawali jedynie uczniowie, którym wynik z tego egzaminu będzie potrzebny w rekrutacji na zagraniczną uczelnię" - wyjaśnia dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej doktor Marcin Smolik.

W całym kraju do matury ustnej zgłosiło się 327 osób. Najwięcej ponad 280 osób, będzie zdawało język angielski. Ponad 20 osób zgłosiło się do zdawania języka polskiego, 13 języka niemieckiego, są też pojedyncze zgłoszenia do egzaminów z języka francuskiego i rosyjskiego.

Maturzyści na świadectwie zamiast wyniku z części ustnej otrzymają adnotację, że w 2020 roku nie przeprowadzano egzaminu.

W poniedziałek w szkołach średnich odbędzie się pierwszy pisemny egzamin maturalny. W tym roku maturę zdaje 272 tysiące tegorocznych absolwentów liceów i techników.
Ustne matury będą zdawali jedynie uczniowie, którym wynik z tego egzaminu będzie potrzebny w rekrutacji na zagraniczną uczelnię - wyjaśnia dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej doktor Marcin Smolik.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty