Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
To z pewnością będzie inna matura niż w ubiegłym roku. Zarówno jeśli chodzi o jej formę, jak i sprawy organizacyjne. Tak o rozpoczynającym się w poniedziałek egzaminie dojrzałości - mówi Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.
Szef resortu wierzy, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i bez problemów. Jak powiedział, szkoły są wyczyszczone i zdezynfekowane. Przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak zachowanie dystansu społecznego, zwłaszcza w drodze do sali egzaminacyjnej. Zdaniem szefa resortu na samej sali egzaminacyjnej nie powinno być już problemu, bo uczniowie będą siedzieli co najmniej półtora metra od siebie, a nawet w większych odległościach.

Minister poinformował, że dyrektorzy mogą przesuwać w czasie godzinę rozpoczęcia egzaminu tak, by nie było kumulacji osób przy wejściu do szkoły. "Wydaje mi się, że egzaminy będą odbywały się spokojnie" - powiedział minister.

W tym roku egzaminy ustne zdawać będą tylko ci, którym jest to potrzebne, by dostać się na zagraniczne uczelnie. Pozostali, w związku z pandemią, są z nich zwolnieni.

Jak powiedział minister, egzamin ustny nie miał żadnego wpływu na rekrutację do szkół wyższych, zajmował jednak kilka tygodni i mocno dezorganizował pracę szkoły. Dariusz Piontkowski powiedział, że dziś, gdy szkoła funkcjonuje w bardzo ograniczonym zakresie byłoby to jeszcze trudniejsze do zorganizowania. Jak dodał, resort chciał uniknąć zagrożenia epidemicznego w związku z bezpośrednim kontaktem i rozmową.
Dariusz Piontkowski wierzy, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i bez problemów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty