Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/prezydentpl
Fot. twitter.com/prezydentpl
Prezydent Andrzej Duda przed wylotem do Stanów Zjednoczonych powiedział, że w Białym Domu będzie rozmawiał z prezydentem Stanów Zjednoczonych między innymi o bezpieczeństwie energetycznym i militarnym.
Tuż przed odlotem z lotniska w krakowskich Balicach prezydent spotkał się z dziennikarzami. Andrzej Duda zwrócił uwagę, że do rozmowy dojdzie w czasie światowej pandemii koronawirusa. Prezydent zauważył, że będzie to jego piąte oficjalne spotkanie z Donaldem Trumpem. Wśród tematów będzie współpraca wojskowa i gospodarcza.

Do spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem dojdzie w środę. Wcześniej zapowiadano, że jednym z głównych tematów wizyty polskiego prezydenta w Stanach Zjednoczonych będzie zwiększona obecność wojsk amerykańskich w Polsce. Do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie dochodzi krótko po ogłoszeniu przez USA planów wycofania dziewięciu tysięcy żołnierzy z Niemiec. Polscy politycy już wcześniej sugerowali, że część tych sił mogłaby trafić do Polski.

Rok temu prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych podpisali umowę o zwiększeniu liczby amerykańskich żołnierzy nad Wisłą o tysiąc osób. Od tego czasu toczą się polsko-amerykańskie negocjacje w sprawie szczegółów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty