Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby potwierdzonych zostało 247 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 6 osób, które chorowały na COVID-19, a 349 osób wyzdrowiało.
Łącznie w Polsce testy laboratoryjne potwierdziły 34 tysiące 154 zakażenia koronawirusem. Zmarły tysiąc 444 osoby, a 20 tysięcy 897 chorych wyzdrowiało.

Ostatniej doby zakażenia koronawirusem potwierdzono u 78 osób z województwa śląskiego, 31 osób z województwa wielkopolskiego, 27 osób z województwa mazowieckiego, 21 osób z województwa łódzkiego, 17 osób z województwa podlaskiego, 16 osób z województwa małopolskiego, 14 osób z województwa świętokrzyskiego, 12 osób z województwa podkarpackiego, po 9 osób z województw pomorskiego i lubelskiego, 8 osób z województwa opolskiego, 3 osób z województwa dolnośląskiego i 2 osób z województwa warmińsko-mazurskiego.

Większość z sześciu osób, które zmarły w ciągu doby miała choroby współistniejące. Są to 86-letni mężczyzna leczony w miejscowości Lipsko, 63- i 90-letni mężczyźni oraz 69-letnia kobieta ze szpitala w Tychach oraz 37- i 86-letnie kobiety leczone w Raciborzu.

Liczba zajętych łóżek przez pacjentów leczonych na COVID-19 to 1797. Zajętych jest 86 respiratorów. W kwarantannie przebywa 83 tysiące 460 osób, a nadzorowi epidemiologicznemu podlega 14 tysięcy 469 osób.

504 tysiące ofiar śmiertelnych oraz ponad 10 milionów zachorowań na całym świecie - to najnowsze dane o pandemii koronawirusa. Opublikowali je naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem wirusa na świecie. Wyleczyć udało się prawie 5,5 miliona osób.

Szybki wzrost nowych zachorowań notuje się w południowych Stanach USA, w tym na Florydzie, w Arizonie i w Teksasie. W tym ostatnim stanie każdego dnia przybywa 5 tysięcy chorych na COVID-19, a gubernator zdecydował się przywrócić zdjęte wcześniej obostrzenia. Republikanin Greg Abbott twierdzi, że sytuacja w jego stanie jest "bardzo poważna".

To właśnie w Stanach Zjednoczonych jest obecnie najwięcej ofiar śmiertelnych koronawirusa: 128 tysięcy.

W Brazylii zmarło 57 tysięcy osób, a w Wielkiej Brytanii 43 tysiące.

Nawrót koronawirusa notuje najludniejszy australijski stan Wiktora. Miejscowe władze również zastanawiają się nad przywróceniem restrykcji. Z kolei w Iranie wprowadzono obowiązek noszenia masek w pomieszczeniach zamkniętych po tym, jak kilka dni temu zanotowano 144 ofiary śmiertelne COVID-19.

Ambasadorowie unijnych krajów po raz trzeci będą dzisiaj próbować podjąć decyzję w sprawie listy krajów, których obywatele będą mogli od lipca wjeżdżać na teren Wspólnoty. Na liście nie ma Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Rosji w których utrzymuje się trudna sytuacja epidemiologiczna.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty