Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Rafał Trzaskowski. Fot. twitter.com/trzaskowski_
Rafał Trzaskowski. Fot. twitter.com/trzaskowski_
Rafał Trzaskowski zapowiedział, że jeżeli zostanie prezydentem, wprowadzi zasadę bezpartyjności w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Silny prezydent potrafi się wznieść ponad swoje otoczenie i odbudować wspólnotę - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Rafał Trzaskowski powiedział, że Prezydent RP w momencie zaprzysiężenia nie może należeć do żadnej partii politycznej.

- Ta tradycja w Polsce od dawna obowiązuje, ale ja chcę wprowadzić jeszcze jedna zasadę. Bezpartyjności Kancelarii RP. Na pewno będą w niej pracowali ludzie związani z bardzo wieloma środowiskami. Natomiast każdy, kto będzie członkiem jakiejkolwiek partii politycznej, będzie musiał złożyć swoją legitymacje partyjną - mówił Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy zaapelował również do prezydenta Andrzeja Dudy, aby stanął do otwartej debaty prezydenckiej.

- Wielokrotnie apelowałem do pana prezydenta o odwagę. Żeby nie organizować kolejnej ustawki, bo słyszę, że jest organizowany wiec w Końskich, wiec PiS-owiski za publiczne pieniądze. Ja już byłem w TVP, widziałem jak ta debata wygląda, pytania, które nie mają nic wspólnego z dzisiejszą rzeczywistością. Polki i Polacy po prostu zasługują na prawdziwą debatę, a nie na kolejną ustawkę w TVP. I dlatego panie prezydencie apeluje do tego, żeby stanął pan do prawdziwej otwartej debaty - mówił Trzaskowski.

W środę TVN, Onet oraz WP poinformowały, że zaplanowana na czwartek debata kandydatów na prezydenta nie odbędzie się, ponieważ prezydent Andrzej Duda odmówił w niej udziału. Na poniedziałek zaplanowana jest debata telewizji publicznej w Końskich.

Zgodnie z kodeksem wyborczym, Telewizja Polska ma obowiązek organizowania debat telewizyjnych między kandydatami podczas wyborów prezydenckich.
Rafał Trzaskowski powiedział, że Prezydent RP w momencie zaprzysiężenia nie może należeć do żadnej partii politycznej.
Prezydenta Warszawy zaapelował również do prezydenta Andrzeja Dudy, aby stanął do otwartej debaty prezydenckiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty