Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zgodnie z kalendarzem wyborczym, we wtorek 7 lipca mija termin na składanie wniosków o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.
Jak mówi Grzegorz Gąsior z Krajowego Biura Wyborczego, taki wniosek mogą złożyć wyborcy, którzy nie zrobili tego przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Poinformował też, że te osoby, które przed pierwszą turą dopisały się do spisu wyborców w wybranej przez siebie gminie, będą ujęte w tym samym spisie w czasie drugiej tury wyborów.

Grzegorz Gąsior dodaje, że wyborcy mogą też skorzystać z - jak to określił - "bardziej uniwersalnej formy głosowania", czyli pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania. Mają na to czas do 10 lipca. Wniosek o wydanie zaświadczania składa się w urzędzie gminy, w której wyborca figuruje w spisie wyborców. Dokument odbiera się osobiście za pokwitowaniem lub za pośrednictwem upoważnionej osoby.

We wtorek 7 lipca mija też termin zgłaszania zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych.

Tego dnia mija też termin doręczenia pakietów wyborczych wyborcom, którzy zgłosili zamiar głosowania korespondencyjnego w kraju. Kierownicy zakładów karnych, aresztów śledczych, domów studenckich, w których utworzono odrębne obwody głosowania, mają przekazać do urzędu gminy wykazy osób, które w dniu wyborów będą tam przebywały.
Jak mówi Informacyjnej Agencji Radiowej Grzegorz Gąsior z Krajowego Biura Wyborczego, taki wniosek mogą złożyć wyborcy, którzy nie zrobili tego przed pierwszą turą wyborów prezydenckich.
Grzegorz Gąsior dodaje, że wyborcy mogą też skorzystać z - jak to określił - "bardziej uniwersalnej formy głosowania", czyli pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty