Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/michaldworczyk
Fot. twitter.com/michaldworczyk
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że będzie bronił prawa rodziców do decydowania, jakie treści edukacyjne są przekazywane ich dziecku w szkole przez podmioty zewnętrzne.
Podczas przedwyborczego spotkania z mieszkańcami Szczawna-Zdroju w powiecie wałbrzyskim prezydent przypomniał, że zgodnie z konstytucją rodzice mają prawo do wychowania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami.

- Jeżeli tak, to mają również prawo do kontroli nad tym, jakie treści wychowawcze są przekazywane ich dziecku w placówce edukacyjnej, której powierzają to dziecko i stąd te zapisy, które mają umożliwić rodzicom faktyczną realizację tego prawa, a przede wszystkim chronić dzieci przed takimi treściami, które uważają za szkodliwe dla nich, które rodzice uważają np. za demoralizujące - powiedział prezydent Duda.

W myśl złożonego w piątek przez prezydenta projektu ustawy "Rodzice decydują", każda organizacja czy instytucja, która chce prowadzić zajęcia z dziećmi, będzie miała obowiązek przedstawić program zajęć oraz listę prowadzących, a rodzice będą podejmowali ostateczną decyzję, czy ich dzieci będą na nie uczęszczać.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział złożenie w Sejmie projektu zmiany konstytucji wprowadzającego zapis wykluczający przysposobienie lub adopcję dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Dokument wraz propozycją legislacyjną ma podpisać w poniedziałek. Duda podkreślił, że jest to ważny element ochrony praw dziecka.

Prezydent wyraził przekonanie, że "w polskiej konstytucji powinien się expressis verbis znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie dziecka lub adopcja przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym". Dodał, że uważa taki zapis za potrzebny "dla bezpieczeństwa dziecka, dla jego prawidłowego wychowania, dla strzeżenia przez polskie państwo praw dziecka i dobra dziecka".
Podczas przedwyborczego spotkania z mieszkańcami Szczawna-Zdroju w powiecie wałbrzyskim prezydent przypomniał, że zgodnie z konstytucją rodzice mają prawo do wychowania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami.
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział złożenie w Sejmie projektu zmiany konstytucji wprowadzającego zapis wykluczający przysposobienie lub adopcję dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty