Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
W nocy ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego uratowali grotołazów z Jaskini Czarnej.
- W jednej z największych i najobszerniejszych jaskiń w Tatrach utknęły trójka speleologów - mówi Łukasz Zubek, ratownik dyżurny TOPR. - Nie mogli wyjść. Od nas pojechała czwórka ratowników, która pomogła im tę jaskinię opuścić. Wszyscy schodzą już na dół do Doliny Kościeliskiej. Prawdopodobnie nie mogli sobie poradzić w trudnym terenie, ale bardziej precyzyjne informacje będziemy mieć, gdy zejdą razem z ratownikami. Są cali i zdrowi, nic złego im się nie stało.

Jaskinia Czarna znajduje się w masywie Organów w Tatrach Zachodnich. Została odkryta w 1961 roku przez członków Sekcji Grotołazów Akademickiego Klubu Turystycznego z Wrocławia. Prawie rok temu w Jaskini Wielkiej Śnieżnej zginęło dwóch grotołazów. Akcja ratownicza trwała trzy tygodnie. Uczestnicy wyprawy do Jaskini Wielkiej Śnieżnej utknęli w jednym z najtrudniej dostępnych fragmentów - tak zwanych Przemkowych Partiach. Odwrót odcięła im woda, która zalała jeden z korytarzy.
- W jednej z największych i najobszerniejszych jaskiń w Tatrach utknęły trójka speleologów - mówi Łukasz Zubek, ratownik dyżurny TOPR.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty