Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Druga tura wyborów prezydenckich wśród Polaków mieszkających i przebywających w Niemczech cieszy się dużym zainteresowaniem. Konsulowie w Niemczech rozesłali prawie 85 tysięcy pakietów wyborczych.
Druga tura, podobnie jak pierwsza, będzie się odbywać wyłącznie korespondencyjnie.

Rzecznik prasowy polskiej ambasady w Berlinie Dariusz Pawłoś przyznał, że pomimo dużego wyzwania logistycznego, jakim było przygotowanie pakietów wyborczych, służby konsularne stanęły na wysokości zadania i wszystkie pakiety zostały wysłane nawet przed terminem.

- W drugiej turze wyborów prezydenta zgłosiło się w całych Niemczech aż 85 tysięcy Polaków. Jest to absolutnie rekordowa liczba, biorąc pod uwagę fakt, że w pierwszej turze wyborów w Niemczech wzięło udział 60 tysięcy naszych rodaków - powiedział Dariusz Pawłoś. Konsul Piotr Golema przypomniał, że pakiety muszą dotrzeć do komisji wyborczych do dwunastego lipca do godziny 21.

Polska ambasada podziękowała członkom obwodowych komisji wyborczych, pracownikom Instytutów Polskich w Berlinie i Duesseldorfie, Ataszatowi Obrony oraz wielu wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i wysyłce pakietów wyborczych.
Relacja Waldemara Maszewskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty