Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ukradli skarbonkę z pieniędzmi na ciężko chorych z hospicjum. Trzech złodziei zatrzymali gorzowscy policjanci. Jeden z podejrzanych jest także odpowiedzialny za kradzieże z kościołów.
Rzecznik gorzowskiej policji podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz powiedział, że o winie złodziei świadczy nagranie monitoringu galerii handlowej, w której stała skarbonka z datkami na rzecz hospicjum. Na nagraniu widać jak zabierają pojemnik, do którego klienci wrzucali pieniądze na hospicjum. Potem mieli rozbić skarbonkę i zabrać pieniądze.

Mężczyźni zostali wkrótce zatrzymani na jednej ze stacji benzynowych. Okazało się, że najstarszy z nich 27-latek w maju włamał się do gorzowskiej kaplicy katedralnej i ukradł pieniądze i laptopa. W czerwcu ten sam mężczyzna ukradł skarbonkę z pieniędzmi z otwartego kościoła przy ulicy Gwiaździstej w Gorzowie. 27-latek jest też odpowiedzialny za włamanie do kościoła w Karninie.

Zatrzymanym postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. W sprawie mężczyzny, który ma odpowiadać za włamania do kościołów, policja złożyła do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty