Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Jan Grabiec powiedział, że debata mogłaby się odbyć w czwartek lub w piątek. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Jan Grabiec powiedział, że debata mogłaby się odbyć w czwartek lub w piątek. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Sztabowcy kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zaapelowali do prezydenta Andrzeja Dudy o udział w debacie z Rafałem Trzaskowskim.
Jak powiedział podczas konferencji pasowej rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, debatę mogłyby zorganizować trzy telewizje: TVP, TVN i Polsat. Dodał, że urzędujący prezydent powinien odpowiedzieć na pytania obywateli i dziennikarzy.

- To jest kontrakt, który Polacy zawierają z kandydatem na prezydenta na kolejne 5 lat. Ma pan obowiązek stanąć przed wyborcami i wyjaśnić co pan zamierza zrobić. Kto jak kto, ale zwierzchnik sił zbrojnych powinien dawać przykład, a nie uciekać tchórzliwie przed dziennikarzami, przed debatą, przed sporem, przed dyskusją. Mam nadzieję, że stać pana, panie prezydencie na więcej. Jeszcze, pojutrze może się odbyć debata. Rafał Trzaskowski do tej debaty jest gotowy - powiedział Grabiec.

Jan Grabiec powiedział, że debata mogłaby się odbyć w czwartek lub w piątek.

W poniedziałek debatę kandydatów na prezydenta zorganizowała w Końskich TVP, która jest do tego zobligowana Kodeksem wyborczym i ustawą o KRRiTV. Przybył na nią Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski odmówił udziału.

Jego sztab zorganizował równolegle spotkanie kandydatów z dziennikarzami w Lesznie, na to spotkanie nie przybył z kolei Andrzej Duda.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent Andrzej Duda i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.
Mam nadzieję, że stać pana, panie prezydencie na więcej. Jeszcze, pojutrze może się odbyć debata. Rafał Trzaskowski do tej debaty jest gotowy - powiedział Grabiec.

Dodaj komentarz 10 komentarzy

Były już dwie debaty, poza tym, Polakom nie trzeba już przedstawiać dokonań urzędującego prezydenta, tak jak nie trzeba przypominać 8 lat rządów partii kontrkandydata, ponieważ ten okres każdy zapamiętał do końca życia.
Czy Pan Grabiec nie słyszał że Pan Prezydent apelował o zorganizowanie takiej debaty (TVP,TVN,Polsat) już w ubiegłym tygodniu ??? Dzisiaj sugerowanie że Prezydent się obawia jest niczym innym tylko usprawiedliwianiem nieobecności p.Trzaskowskiego na debacie zorganizowanej przez TVP z ustawowego obowiązku. Oczywiście wiedząc o tym terminie p.Trzaskowski zorganizował konferencję prasową w której okazywał oburzenie nieobecnością Prezydenta ; jak widzę KO nadal gra tą samą piłkę !!
Jak się nie ma czym pochwalić za ostatnie 5 lat rządów i wałków typu srebrna, respiratory, kontrowersyjnych ułaskawień, wycinka puszczy i parę innych, to się gada jak to przed tymi naszymi 5 latami, kradli ci co 8 lat rządzili. I tak w kółko...
popis w pełni...
@ Siara...
W Polsce obowiązuje system parlamentarny a nie system prezydencki ; o którym marzy p.Trzaskowski mówiąc , kiedy komu da i co. Co Ci przeszkadza Kaczyński stojący za Dudą skoro nie masz nic przeciwko staniu Tuska za Trzaskowskim , zwłaszcza w ramach EPL czyli "szeptaniem" z Brukseli ??
To jest ta właśnie kampania radiowa PO przed II turą ; "Wierzę w...".
Tylko w Boga nie wierzy , ale i do piątku może się to zmienić ;)
@ Nomis napiszę tak żebyś zrozumiał.
Nie pisałem nic w komentarzu kto za kim stoi - odniosłem się do pierdzenia, że 8 lat tamtych po 5 latach obecnych... A skoro już poruszasz temat - Duda nie ustępuje w obiecywaniu czego to on nie zrobi a jak sam napisałeś, może tyle co Trzaskowski jak go wybiorą...
dodam ponownie drukowanymi abyś nie miał wątpliwości:
POPiS w pełni. Nie widzę tutaj znaczących różnic poza sloganami przed wyborami.
Jeśli się mylę, to pokaż te tabuny polityków co kradli za pierwszych rządów PiS-LPR-Samoobrona i siedzą. Pokaż te tabuny polityków co siedzą za kadencję PO-PSL? Przecież przekaz wyborczy jest, że kradli? I jakie przekręty by nie były przy obecnych rządach - nikt nie pójdzie za to siedzieć. Za wiele razy w życiu już słyszałem o rozliczaniu tych czy owych, aby nie zauważyć, że kruk krukowi oka nie wykole. POPiS w pełni
Nie ma jak to samemu stawiać sobie pytania i na nie jednocześnie odpowiadać .
Gratuluję @ Siara ... nick nie bierze się z niczego !
I jeszcze kilka pytań: gdzie ten wrak smoleński, co poprzednicy nieudolnie go odzyskiwali? Gdzie ta silna i nowoczesna armia z tarczą antyrakietową? Jak to możliwe, że sprawa kolizji drogowej, jest rozpatrywana 3,5 roku przed sądem? Jak to jest, że pseudobiznesmen daje 50k w kopercie i nadal nikt nie ma zarzutów? Jak to możliwe, że zamiast kasy daje się bony na talony na inwestycje i to przed kamerami tv? Jak to możliwe że instruktor narciarstwa i handlarz bronią, są lekarstwem na covid? Jak to możliwe, że kryształowy czlowiek ma pokoje na godziny? I jakim to cudem, pani w nbp zarabia w miesiac serdnią krajową? Nie odpowiem - nie będę podpowiadał omnibusom.
Uściślenie - pani z nbp zarabia w miesiąc roczną średnią krajową :)
prze DEBATA już była ! a
TRZASKOWSKI i doradzca Nitrassssss przegrał
bo ich nie było! :0

PO-rażka

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty