Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. Fot. prezydent.pl / Archiwum
Prezydent Andrzej Duda. Fot. prezydent.pl / Archiwum
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że rozmawiał z byłą podopieczną fundacji Dum Spiro Spero z Bydgoszczy. Anna Derewienko poinformowała, że została z niej wykluczona, ponieważ w mediach społecznościowych popierała prezydenta Andrzeja Dudę.
Prezydent mówił w programie TVP "Gość Wiadomości", że jest to sytuacja niedopuszczalna.

- Rozmawiałem dzisiaj z panią Anną, która została w ten sposób skrzywdzona. Nie znajduję słów, nie znajduję określenia..., jeżeli ktoś z przyczyn politycznych prześladuje osobę z niepełnosprawnością to jak można byłoby to nazwać?! To zachowanie koszmarne, bo przecież niejednokrotnie słyszeliśmy, że z przyczyn politycznych wyrzucano ludzi z pracy. Natomiast tutaj, że radna z Platformy Obywatelskiej z Bydgoszczy wyrzuciła podopieczną, wykreśliła z listy osób, które mogą z tej fundacji otrzymywać pomoc..., jest to coś, co nigdy nie powinno mieć miejsca, a niestety się dzieje - podkreślił prezydent Duda.

Fundacja Dum Spiro Spero w oświadczeniu na swoim profilu na Facebooku napisała, że powodem rozwiązania porozumienia z jedną z podopiecznych było oświadczenie jednego ze sponsorów o zaprzestaniu wspierania Fundacji z powodu działania tej podopiecznej.

"W trosce o dobre imię Fundacji i naszych pozostałych Podopiecznych podjęliśmy kolegialną jednomyślną decyzję o rozwiązaniu porozumienia, zgodnie z zapisami w nim zawartymi" - dodano w oświadczeniu Fundacji.

Prezesem zarządu fundacji jest Katarzyna Zwierzchowska.

Anna Derewienko na swoim profilu na Facebooku napisała, że została wykluczona z Fundacji przez jej zarząd, który powołał się na bliżej nieokreślone niestosowne jej zachowanie, w wyniku którego rzekomo utracił sponsora.

- Nie będę popierać partii politycznej tylko dlatego, że zorganizowano mi jedną czy drugą wystawę. Nie będę także popierać wszystkich działań radnych miasta tylko dlatego, że są radnymi miasta - dodała Anna Derewienko, która jest malarką. - Żenujące to mało powiedziane. Wstyd! Wstyd! I jeszcze raz wstyd! - zaznaczyła.
- Niejednokrotnie słyszeliśmy, że z przyczyn politycznych wyrzucano ludzi z pracy. Natomiast tutaj, że radna z Platformy Obywatelskiej z Bydgoszczy wyrzuciła podopieczną, wykreśliła z listy osób, które mogą z tej fundacji otrzymywać pomoc..., jest to coś, co nigdy nie powinno mieć miejsca, a niestety się dzieje - podkreślił prezydent Duda.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

To tylko kolejne potwierdzenie niewyobrażalnej skali obłudy, bo jak widać, miłość do poszczególnych grup społecznych jest wyłącznie medialna. Warto przypomnieć słynną sprawę 95-letniego uczestnika Powstania Warszawskiego - ofiarę dzikiej reprywatyzacji w Warszawie i połączyć to z niedawnym zdjęciem R. Trzaskowskiego, trzymającym za rękę uczestniczkę Powstania. Czy też rok 2014 i rząd Donalda Tuska, gdy rodzice niepełnosprawnych dzieci okupowali Sejm, ponieważ, jak to opisał TVN24: "żaden premier, żadnego rządu, nie doprowadziłby do sytuacji, gdzie rodzice z dziećmi niepełnosprawnymi wychodzą na ulicę", a teraz podczas kampanii były zdjęcia i z takimi osobami.
A już szczytem obłudy jest niedawne wsparcie działkowców, a przecież każdy doskonale pamięta, gdy w 2013 roku odbywały się ogromne protesty działkowców, którzy zebrali blisko milion podpisów, pod projektem obywatelskim, jako sprzeciw wobec projektu Platformy Obywatelskiej, który miał odebrać wszystkie prawa działkowcom i dążył do likwidacji ogrodów!
Trzeba być ślepym lub zaślepionym nienawiścią do obecnej władzy, aby nie widzieć tak oczywistej rzeczy. Pora się przebudzić, skoro tak pamięć szwankuje.
Panie prezydencie dlaczego pan wykluczył Szczecin ze swojej kampanii wyborczej.
Prezydent Lech Kaczyński powiedział o nas że "silne Pomorze Zachodnie to Polska racja stanu "a tu widzimy wykluczenie.
Ma to dwuznaczne znaczenie i co niektórzy mogą o tym pomyśleć.
A co będzie że Stocznią Szczecinską?Szkoda że nas Pan opuścił.
Obłudą jest wykorzystywanie tej pani jako element kampanii wyborczej. Takich przypadków, że mamy własną opinię i jesteśmy z tego powodu szykanowani jest bardzo dużo i to z przeróżnych powodów, nie tylko dlatego, że głosujemy na Pis...Co do reszty komentarza, każdy kij ma dwa końce, na różne sprawy można spojrzeć zupełnie inaczej. Kto mądry sam sobie znajdzie, za resztę zdanie podejmie manipulacja.
damy rade niewierni PL !
DUDA 2020 !
apropos 1920 ! kto zna się na hirze
i wszystko wiadomo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
patrzcie jak TROLE z rosji SIĘ rozpisali !!!! HAHAHAHAAAAAAAA

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty