Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Bruksela. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin]
Bruksela. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin]
W Belgii w drugiej turze wyborów prezydenckich do głosowania zarejestrowało się ponad 13,5 tysiąca Polaków. To o prawie 2 tysiące więcej niż w pierwszej turze.
W Belgii głosowanie jest korespondencyjne, ale pakiety wyborcze można też osobiście odnosić do komisji wyborczych. Pakiety zostały wysłane w poniedziałek do Polaków, którzy zgłosili chęć udziału w głosowaniu. Konsul Jacek Grabowski powiedział, że w tej sprawie konsulat współpracował z belgijską pocztą.

- Nadaliśmy pakiety jako przesyłki nierejestrowane priorytetowe i one w większości trafiały do sortowni poczty i stamtąd były rozdzielane na regionalne sortownie. Zapewniano nas, że dotrą one w ciągu jednego, maksymalnie dwóch dni - wyjaśnił konsul Grabowski.

Pakiety można było odesłać bądź przynieść osobiście do jednej z trzech komisji wyborczych w Brukseli. W niedzielę można to zrobić do godz. 21.

Akcję dostarczania pakietów wyborczych do komisji zorganizował też Sztab Pomocy Belgia, wysyłając specjalnie oznakowane samochody do różnych zakątków kraju. Wolontariusze mają odwiedzić ponad 40 miast i miasteczek.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty