Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / paulbr75 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / paulbr75 (CC0 domena publiczna)
Całkowita kwarantanna dwóch amerykańskich baz wojskowych na Okinawie, gdzie w tym tygodniu pośród żołnierzy stwierdzono ponad 60 przypadków zakażenia koronawirusem. Lokalne władze wyraziły "zaszokowanie" z powodu tej sytuacji i oskarżają amerykańską armię o zaniedbania.
Amerykańska armia potwierdziła, że w jej dwóch bazach na Okinawie wykryto ogniska koronawirusa. W wyniku testów przeprowadzonych między wtorkiem a sobotą patogen stwierdzono u 61 żołnierzy. Władze Okinawy w ostrych słowach skrytykowały amerykańską armię.

Żołnierze z baz, gdzie wykryto patogen, poza terenem jednostek wojskowych organizowali wcześniej przyjęcia z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości. Władze zaapelowały do wszystkich osób, które brały w nich udział o poddanie się testom na obecność koronawirusa.

W opinii gubernatora Okinawy Denny’ego Tamaki poważne zaniepokojenie budzi sposób, w jaki amerykańska armia na Okinawie implementowała restrykcje epidemiczne.

Nowa fala koronawirusa w Japonii stwierdzona została w Tokio, gdzie od czwartku wykrywanych jest dziennie ponad 200 przypadków zakażeń.
Relacja Tomasza Sajewicza

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty