Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Minister zdrowia Łukasz Szumowski. Fot. twitter.com/PremierRP
Minister zdrowia Łukasz Szumowski. Fot. twitter.com/PremierRP
Minister zdrowia Łukasz Szumowski podziękował podczas konferencji prasowej mediom, które od pojawienia się w Polsce koronawirusa, informowały społeczeństwo o decyzjach rządu w kierunku ugaszenia epidemii COVID-19.
Szef resortu zdrowia zaznaczył, że dzięki dobrej współpracy z dziennikarzami udało się przygotować Polaków na obostrzenia oraz uchronić ich przed nadmiernym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślał również, że pomimo poprawy sytuacji epidemicznej, koronawirus nie zniknął, a władze spodziewają się kolejnych ognisk zachorowań. Dodał jednak, że niebezpieczeństwo zakażenia systematycznie spada. Jak poinformował, badania przesiewowe wśród ponad 20 tysięcy osób, udających się do sanatoriów wykazały obecność wirusa jedynie u 34 z nich. Ponadto liczba dzienna zakażeń utrzymuje się poniżej pięciuset. To - mówił minister zdrowia - pokazuje, że wirusa wśród Polaków jest coraz mniej.

- Cieszy, bo mam nadzieję, że pacjenci wrócą do profilaktyki, do szpitali, do przychodni, po to, żeby zapobiec skutkom swoich chorób. Chcemy, żeby wróciła pełną parą cała działalność w służbie zdrowia, tak jak to miało miejsce przed epidemią - mówił Szumowski.

Łukasz Szumowski wskazywał również, że dzięki działaniom podjętym przez Ministerstwo Zdrowia i rząd, udało się w Polsce uniknąć scenariusza z bardziej dotkniętych epidemią państw - Hiszpanii, Francji, Włoszech czy Stanów Zjednoczonych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o 299 nowych i potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce i śmierci kolejnych pięciu osób. Od początku epidemii w kraju zakaziło się 38 tysięcy 190 osób, a zmarło tysiąc 576 chorych na COVID-19. Wyzdrowiało 27 tysięcy 515 zakażonych.
- Chcemy, żeby wróciła pełną parą cała działalność w służbie zdrowia, tak jak to miało miejsce przed epidemią - mówił Szumowski.
Relacja Joanny Stankiewicz (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty