Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Sejm. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejm. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
W drugim dniu posiedzenia Sejmu posłowie mają wysłuchać między innymi informacji rządu na temat przeprowadzonych w tym roku wyborów prezydenckich. Wniósł o to klub Koalicji Obywatelskiej.
W porządku obrad są też pytania do przedstawicieli rządu. Kluby będą pytać między innymi o działania poszczególnych ministerstw w czasie epidemii koronawirusa.

Odbędzie się też pierwsze czytanie poselskiego projektu nowelizacji ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Zakłada on między innymi przekształcenie państwowego Funduszu Niskoemisyjnego Transportu w zobowiązanie wieloletnie w ramach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Chodzi o uproszczenie, odbiurokratyzowanie i przyspieszenie finansowania ze środków publicznych rozwoju transportu niskoemisyjnego.

Sejm ma też głosować nad poprawkami Senatu do ustawy o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców. Jedna z nich zakłada rozszerzenie do końca 2021 roku wsparcia przedsiębiorców w trudnej sytuacji ekonomicznej na skutek pandemii. Dofinansowanie ma pochodzić z funduszu COVID-19.
Relacja Małgorzaty Naukowicz (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty