Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. CBA
Fot. CBA
Funkcjonariusze poznańskiej delegatury CBA zatrzymali w Warszawie dwie osoby z zarządu stołecznej spółki. To ona - jak ustalili śledczy - stworzyła i zarządzała piramidą finansową.
Jak informuje rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, poszkodowani stracili łącznie 250 mln złotych.

Szukano klientów i zachęcano ich do kupna udziałów w spółkach, które miały być zaangażowane na rynku nieruchomości, a także oferowano zakup obligacji podobnych firm. W sumie oferowano obligacje i udziały w spółkach na kwotę ponad 530 mln złotych. Spółki, w których poszkodowani kupowali udziały, nie były w stanie oddać pieniędzy. Środki były też nielegalnie wyprowadzane na inne konta.

Podejrzani usłyszeli zarzuty w poznańskiej Prokuraturze Regionalnej. Śledczy chcą, by trafili do aresztu. Wysłali już wniosek do sądu. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Z ustaleń prokuratury wynika, że podejrzani założyli i prowadzili spółkę w latach 2018-2020. Ich działalność wzbudziła także podejrzenia Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.
Jak mówi Radiu Poznań rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, poszkodowani stracili łącznie 250 mln złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty